Letnany

Domů » Letnany
Letnany 2018-05-02T11:30:06+00:00

Sport2Life – Letňany sportují

 

Rádi bychom Vám představili nadační fond Sport2Life.  Základním konceptem fondu je zapojení dětí do sportovních aktivit na úkor času stráveného u počítače, tabletu či telefonu.  V rámci této náplně fond v současné chvíli hledá a vyvíjí aktivity, které do budoucna, pomůže zvýšit fyzickou aktivitu dětí. Snažíme se děti přivést ke sportu a naučit je návyky aktivního pohybu/odpočinku a zdravé stravy, které jim pomohou nejen při sportu, ale i v běžném životě.  Fond je aktivní v České republice a v Chorvatsku.

Jednou z prvních akcí, kterou bychom chtěli fond představit veřejnosti, je akce ve spolupráci s MČ Praha 18 v Letňanech, kterou jsme nazvali „Sport2Life – Letňany sportují“.  Je pilotní akcí dlouhodobého cíle nadačního fondu S2L, který se snaží o podporu sportovních aktivit na základních školách.  Konkrétně jde o projekt zapojení škol do mini-volejbalu a mini-basketbalu ve spolupráci s Českou Basketbalovou a Volejbalovou Federací.

Proto bychom Vás a Vaše ratolesti pozvali na akci Sport2Life – Letňany sportují, která se koná 19.5. od 8:30 v areálu ZŠ Tupolevova, v Letňanech, Praha 18.  Děti budou moci vyzkoušet 4 různé sporty pod vedením profesionálních trenérů.  Těmito sporty jsou basketbal, volejbal, florbal a fotbal.  A nejen děti si přijdou na své.  Pro rodiče jsou po celý den k dispozici přednášky našich lektorů, zaměřené na kondiční přípravu dětí, kompenzační cvičení, podiatrii a komunikaci mezi rodiči, dětmi a trenéry.  Celý program je doplněn o soutěže dětí v jednotlivých sportech a možnosti se potkat s některými z našich ambasadorů z řad bývalých/současných reprezentantů či olympioniků.

Pro děti je rezervováno jen 250 míst.  Proto je nutné, aby rodiče své děti nebo sebe před registrovali, a to nejlépe přes formulář na našem webu www.sport2life.org/novinky a nebo emailem na adresu event@sport2life.org.

Detailní rozpis programu

Sport2Life – Letňany sportují

 • Formát akce počítá s rozdělením dětí do 4 skupin, kde každá skupina absolvuje všechny prezentované sporty v rámci povinné rotace. Jde nám o to, aby si všechny děti mohly vyzkoušet různé sporty.
 • Míříme na věkovou kategorii obsahující 1. stupeň ZŠ. Tedy cca do 10, maximálně 12 let.
 • Akce se koná na venkovních sportovištích ZŠ Tupolevova v Letňanech.
 • Děti se zde setkají s některými z našich sportovních ambasadorů (viz sport2life.org) a dozví se něco z jejich přístupu ke sportu a z jejich tajemství vedoucí k úspěchu.
 • Doprovodné akce pro rodiče: semináře se zaměřením na důležitosti kompenzačních cvičení, na trialog mezi rodičem, dítětem a trenérem, na základní principy kondiční a pohybové přípravy dětí. Tyto semináře bude zajišťovat klinika celostní terapie a sportu VO2MAX.
 • Doprovodné akce pro nejmenší – skákací hrad, malování na obličej, společné malování obrazu a jiné.
 • Celá akce bude podpořena ze strany S2L funkčními triky s logy S2L, zajištěním organizace akce, zajištěním jídla a pití, upomínkových medailí apod.

Harmonogram

Počet sportů: 4
Basketball
Volejbal
Fotbal
Florbal

 • 8:30 hod. Oficiální zahájení
 • 8: 45-8: 55 rozdělení dětí do různých skupin
 • 9:00 začátek 1. bloku
 • 10:30 přestávka na občerstvení a první rotaci
 • 10:50 začátek 2. bloku
 • 12:20 přestávka na oběd a druhá rotace
 • 13:00 začátek 3. bloku
 • 14:30 přestávka na občerstvení a třetí rotaci
 • 14:50 začátek 4. bloku
 • 16:20 konec 4. bloku
 • 16: 30-17: 00 oficiální uzavření dne
 • Oznámení vítězů a medailový ceremoniál, každé z dětí obdrží upomínkovou medaili

Na konci každého bloku budou děti absolvovat jednoduchou dovednostní soutěž v daném sportu.  Budou mít šanci vyhrát nějakou cenu, v návaznosti na dosažený výsledek.  Kategorie budou rozděleny na 6-7, 7-9, 9-12
Děti také dostanou možnost vyhrát speciální cenu, pokud porazí našeho trenéra v předem stanovené výzvě.

Program pro rodiče

9.00 – 10.30 Důležitost kompenzačních cvičení jako součást pohybové přípravy
10.50 – 12.20 Základní principy kondiční a pohybové přípravy dětí
13.00 – 14.30 Trialog – komunikace mezi rodiči, dětmi a trenéry
14.50 – 16.20 Význam podiatrie pro správný vývoj pohybového aparátu dětí

 

Akce pořádaná nadačním fondem Sport2Life se koná pod záštitou Městské části Praha 18-Letňany za podpory následujících subjektů:

VO2MAX
http://www.vo2max.cz
Česká basketbalová federace
http://www.cbf.cz/
Český volejbalový svaz
http://www.cvf.cz/
Český florbal
https://www.ceskyflorbal.cz/home
FK Admira Kobylisy
http://www.fkadmira.info/
ZŠ Tupolevova
http://www.tupolevka.cz/
kudyznudy.cz
http://kudyznudy.cz/
GE Aviation
https://www.geaviation.cz/
ACTIVA
https://www.activa.cz/
Blue Orange
https://www.blueorange.cz/

MASPEX Czech s.r.o. Kubík
OZ BRÁZDA s.r.o. OZ BRÁZDA
Akci propagujeme také na serveru Kudyznudy.cz - tipy na výlet